Časté otázky

FAQ – Často kladené otázky

FAQ
Čo je potrebné pred a po dezinfekcii ozónom?
Pred
  • Z dezinfikovaného priestoru odstrániť domáce zvieratá, rastliny a predmety zo striebra,
  • Pripraviť ideálne teplotu od 20 do 22 °C ( v prípade nedodržania ideálnej teploty sa dezinfekcia vykonáva dlhší čas a to z dôvodu skoršieho rozpadu ozónu na kyslík )
  • Uzavrieť dezinfikovaný priestor ( v prípade netesnosti postačí priložiť mokrú tkaninu )
Po
  • 30 minút nevstupovať do priestoru ( rozklad ozónu na kyslík )
Ako dlho bude trvať dezinfekcia?

Určenie času potrebného pre efektívnu aplikáciu ovplyvňuje mnoho faktorov. Typ aplikácie ( odstránenie pachu, vírusy a pod.), veľkosť priestoru a okolitá teplota. Nakoľko používame vysokovýkonné zariadenia vyrábané na Slovensku, dokážeme za pomerne krátky čas docieliť požadovaný efekt.

Môžem ostať v byte počas aplikácie?

Samozrejme. Ak je dezinfikovaný priestor uzavretý, ostatné miestnosti sa môžu plnohodnotne využívať.

Ako dlho vydrží ozón?

Akonáhle je ozón vytvorený v generátore a rozptýlený v miestnosti, začne sa meniť späť na kyslík. Naviac, ozón sa rozpadá aj vplyvom teploty. Vyššie teploty ničia ozón rýchlejšie. Ozón, ktorý zostane, sa nazýva zostatkový (reziduálny ozón). Zostatkový ozón sa zmení na kyslík do 30 minút, a to polovica jeho pôvodného množstva.

Vráti sa zápach?

Nie, ak je odstránený pôvodca zápachu a ak je ozón aplikovaný v dostatočnej miere. Doba aplikácie sa môže líšiť v závislosti na sile zápachu. V praxi je 98 % aplikácii ozónu úspešných. V prípade plesní sa zápach vráti, ak sa nezbavíme vlhkosti, ktorá je zdrojom plesní.

Je ozón škodlivý? Aké sú jeho nežiadúce účinky?

Všeobecne sa uvádza, že bezpečná prípustná hladina zvyškového ozónu je 0,1 ppm (parts per milion). Táto úroveň je prípustná pre kontinuálnu expozíciu v priebehu 8 hodín denne. Krátkodobé reakcie na ozón sú bolesti hlavy, bolenie v krku, dráždenie v očiach a nose. Žiadne dlhodobé negatívne účinky ozónu neboli dokumentované.

Ako ozón ničí baktérie?

Ozón ničí baktérie tým, že ničí bunkové steny baktérií. Akonáhle je bunková stena zničená, baktérie nie sú schopné prežiť.

oblasť pôsobenia

Súkromný sektor okres Malacky, Bratislava, Skalica, Senica a Myjava. Obchodný sektor celá SR

telefón

0949 703 109

e-mail

info@ozoncleaning.sk